Probni esej iz Hrvatskog jezika

Samobor, 6. 5. 2020.

Poštovani učenici 4.f i 4. g Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji s CARNET-om i Nacionalnim centrom za vanjsko vrednovanje obrazovanja pokrenulo je projekt /Pisanje probnog online eseja iz Hrvatskog jezika/. Ciljevi projekta su omogućavanje učenicima završnih razreda gimnazija i četverogodišnjih i petogodišnjih strukovnih škola da prije pisanja ispita državne mature dobiju povratnu informaciju o uspješnosti pisanja eseja te ispitivanje mogućnosti online pisanja ispita državne mature uopće. Zainteresirani učenici probni online esej pisat će u utorak 12. svibnja 2020. s početkom u 10 sati. Učenici koji se prijave za sudjelovanje, na dan pisanja eseja bit će oslobođeni nastave. Pozivamo vas da potaknete učenike i nastavnike na sudjelovanje. Prijavu mogu izvršiti od danas 4. svibnja do četvrtka 7. svibnja na poveznici https://cn1-loomen.carnet.hr/ Odabrani nastavnici obvezni su sudjelovati u edukacijama za ocjenjivače koje će održati Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja online putem.

Prva edukacija bit će 9. svibnja u 10 sati, namijenjena je nastavnicima koji se prvi put prijavljuju na ocjenjivanje ili koji nisu bili na edukaciji za ocjenjivača zadnje tri godine. Na drugoj edukaciji, 13. svibnja u 10 sati, sudjelovat će svi ocjenjivači. Sve potrebne upute i materijale za ocjenjivanje dat će nadležni zaposlenici Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja. Za ocjenjivanje probnog eseja Ministarstvo će nastavnicima izdati potvrdu o sudjelovanju i doprinosu realizaciji rezultata projekta na državnoj razini koja se može koristiti sukladno Pravilniku o napredovanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama i učeničkim domovima. Stoga Vas molimo da sve razrednike završnih razreda uputite da poziv za učenike objave u virtualnim učionicama. Također, molimo Vas da nastavnicima Hrvatskog jezika proslijedite poziv za ocjenjivače. Unaprijed vam zahvaljujemo na doprinosu realizacije projekta. Ministarstvo znanosti i obrazovanja


20 views0 comments

Recent Posts

See All