Državno natjecanje World Skills

Na Županijskom natjecanju učenika u disciplini frizer u Dugom Selu održanom 15. veljače 2019. sudjelovala je učenica 3.b Natalija Dekanić, a mentorica je bila Jadranka Kovačević. Natalija se natjecala u dvije kategorije, odnosno u - Modulu A - Ženska frizura na dugoj, obojanoj i raspuštenoj kosi (prema zadanoj fotografiji na modelu lutke) i u Modulu B - Muško moderno šišanje i bojanje (ulična moda prema zadanoj shemi) i u zbirnom poretku osvojila prvo mjesto. Natalija se ovim uspjehom kvalificirala na Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2019, najveće strukovno natjecanje u ovom dijelu Europe, na kojem se od 26. do 28. ožujka 2019. godine na Zagrebačkom velesajmu natjecalo oko 450 najboljih učenika strukovnih škola u 44 strukovne discipline, među kojima je i frizerstvo. Natalija se natjecala u tri kategorije, odnosno modula: Modul A - Ženska frizura na dugoj, obojenoj i raspuštenoj kosi, Modul B - Vjenčana frizura na dugoj kosi prema zadanoj shemi/težištu i Modul C - Muško moderno šišanje – ulična moda prema zadanoj fotografiji, a izrada je trajala gotovo osam sati. Trud se isplatio jer je Natalija osvojila četvrto mjesto. To je do sada najbolji rezultat naših frizera na natjecanjima na državnoj razini.

Nakon samo tri tjedna, Natalija je još jednom bila najbolja. Osvojila je prvo mjesto na regionalnom događanju kozmetičke, frizerske, nail i wellness industrije pod nazivom BEAUTY & HAIR EXPO održanom na Zagrebačkom velesajmu od 8. do 10. ožujka 2019. U kategoriji Ženski model - svečana frizura s naglaskom na pletenicu Natalija je pobijedila u konkurenciji više od trideset natjecatelja.

7 views0 comments

Recent Posts

See All

Ponovo imamo županijskog prvaka iz engleskog jezika. Na natjecanju održanom u Ivanić-Gradu, također 26. veljače, prvo mjesto osvojio je Noa Jakob Košutić, računalac iz 2.g, a kolega iz razreda Sven Pa

Naši učenici postali su županijski ekipni prvaci u krosu. Natjecanje je organizirala susjedna Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola 25. listopada 2018. U ekipi su bili Matija Runtas iz 1.c, Matij